Jakie artykuły kupić w sklepie BHP?

Jakie artykuły kupić w sklepie BHP?

Uzupełnieniem każdego ubrania są odpowiednio dobrane buty. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o ubrania robocze, które powinny uzupełniać buty robocze.

Obuwie robocze dostępne na rynku

W sprzedaży dostępne są dzisiaj buty robocze zaprojektowane z myślą o osobach wykonujących bardzo różne zawody. Buty robocze uwzględniają więc odmienne warunki pracy. Buty BHP mogą chronić nie tylko przed wysokimi czy niskimi temperaturami, ale także przed działaniem środków chemicznych.

Buty BHP bardzo często mają antypoślizgową podeszwę, która zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się i doznania poważnego urazu na skutek upadku. Na rynku można dostać buty BHP damskie i męskie. Buty robocze męskie dostępne są w różnych fasonach. Wszystkie buty robocze męskie są dostosowane do specyficznych warunków pracy, które panują w danym zawodzie. Są więc buty robocze męskie dla elektryków, spawaczy, budowlańców, pracowników branży medycznej i spożywczej, dla strażaków.

Jakie buty dla pracownika kupić?

Buty ochronne muszą spełniać określone normy. Znajdują się na nich oznaczenia, które mówią o tym, jaką ochronę poszczególne buty ochronne zapewniają. Buty ochronne z podnoskiem chronią palce przed urazami. Ale w sprzedaży dostępne są też buty do pracy, które dodatkowo są odporne na przebicia czy na przenikanie wody. Dla pracowników branży medycznej przeznaczone są białe buty do pracy.

Dobre buty do pracy mają antypoślizgową podeszwę, która jednocześnie jest odporna na uszkodzenia mechaniczne. Mogą też posiadać metalowy podnosek.